Pep otkrio zašto je Haalanda zamijenio već na poluvremenu

Champions League 26. lis 20229:32 > 9:33 0 komentara
Nick Potts via Guliver Images

Trener Manchester Cityja objasnio je zašto je u poluvremenu utakmice s Borussijom Dortmund zamijenio najboljeg strijelca svoje momčadi Erlinga Haalanda.

Borussia i City odigrali su neriješeno 0:0 u Dortmundu u petom kolu grupne faze Lige prvaka.

Mnoge je iznenadilo kada je Guardiola na poluvremenu u svlačionici ostavio snažnog momka koji je u proteklih 15 utakmica zabio 22 gola, od čega pet u Ligi prvaka.

U Dortmundu je protiv bivših suigrača imao samo 13 dodira s loptom i jedan pokušaj, koji je bio blokiran.

“Erling je imao malu temperaturu prije utakmice, kao i João Cancelo. Bio je umoran, dobio je i udarac. Zato smo ga odlučili zamijeniti. U tom periodu smo se dosta mučili i trebali smo svježe igrače,” rekao je Pep Guardiola.

Neriješen rezultat omogućio je njemačkoj momčadi da se pridruži Cityju koji je u prethodnom kolu osigurao plasman u nokaut fazu i prvo mjesto u skupini G.

U posljednjem kolu idućeg tjedna Manchester City dočekuje Sevillu, dok Dortmund gostuje kod Kopenhagena.