Pedri donio novu radost navijačima Barcelone

Nogomet 22. sij 202320:38 > 20:39 0 komentara
Joaquim Ferreira

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na stadionu Camp Nou pred 79.814 gledatelja pobijedila Getafe 1:0 produživši niz bez ligaškog poraza na osam kola.

Jedini poraz ove sezone u La Ligi, Barcelona je doživjela u listopadu od Real Madrida (1-3), a potom je spojila sedam pobjeda i remi.

Posljednju pobjedu ostvarila je protiv Getafea 1:0, a gol odluke zabio je Pedri u 35. minuti.

Vrlo je malo nedostajalo da gosti već u trećoj minuti šokiraju Camp Nou. Borja Mayoral je svladao Marca Andrea ter Stegena, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Barcelona je prvi put zaprijetila u sedmoj minuti, pucao je Ousmane Dembele, ali je David Sorija bio spreman. U 31. minuti opasno je pucao i Gavi, ali je Sorija još jednom bio spreman. U 35. minuti Barca je povela lijepim golom Pedrija.

Gosti su mogli izjednačiti u 41. minuti, ali je Ter Stegen zaustavio udarac Borje Mayorala.

U 59. minut Dembele je imao novu priliku, ali je pucao pored gola. U 85. minuti Franck Kessie je mogao sve riješiti, ali je Soria još jednom izašao kao pobjednik.

Barcelona sada vodi sa 44 boda, šest više od Real Madrida kojeg večeras očekuje “vruće” gostovanje kod Athletic Bilbaoa.