Pašalić i Rebić – miroljubivo!

Nogomet 21. kol 202223:01 > 23:18
Marco Canoniero

Milan i Atalanta sada imaju po četiri boda, dva manje od vodećih Napolija i Intera.

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i prvak Milan su u Bergamu igrali 1-1 (1-0).

Domaće je u prednost doveo Malinovskij (29) nakon što se njegov udarac sa 20-ak metara odbio od bloka igrača Milana i prevario vratara Maignana, da bi na konačnih 1-1 poravnao Bennacer (68) lijepim udarcem sredinom nastavka.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 73. minute, dok je Ante Rebić bio na terenu za Milan do 58. minute.

Nogometaši Napolija i u 2. su kolu nove sezone talijanskog prvenstva ostvarili uvjerljivu pobjedu, ovoga puta su sa 4-0 (2-0) na svom terenu svladali novaka u Serie A Monzu.

Briljirao je novi ljubimac navijača Gruzijac Kvaratshelia (35., 62.) koji je postigao dva gola, prvog sjajnim udarcem s distance za 1-0, a drugog plasiranim udarcem za 3-0. Drugi gol na utakmici postigao je Osimhen (45+2), a konačni rezultat postavio je stoper Kim (90+3).

Vodeći Napoli ima šest bodova i razliku pogodaka 9-2, maksimalan broj bodova ima i drugi Inter s razlikom 5-1. Monza je bez bodova i s razlikom pogodaka 1-6.

Empoli i Fiorentina su u “vatrenom” toskanskom derbiju igrali 0-0. Fiorentina sada ima četiri boda, a Empoliju je ovo prvi bod.

Oba sastava sada imaju po četiri boda, dva manje od vodećih Napolija i Intera.

Istovremeno su Bologna i Verona također igrale 1-1 (1-1). Dpmaći su poveli golom Arnautovića (21), a izjednačio je Henry (43). Za obje momčadi ovo je prvi bod u novoj sezoni.