Olmo odigrao utakmicu života, Leipzig u finalu Kupa

Bundesliga 2. svi 202322:50 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver Images

Prvi finalisti ovosezonskog DFB Pokala su nogometaši Leipziga koji su u reprizi prošlosezonskog finala pobijedili Freiburg u gostima s uvjerljivih 5:1.

Sve je u ovom susretu bilo riješeno nakon uvodnih 45 minuta, jer je Leipzig na odmor otišao s prednošću od čak 4:0. Španjolac Dani Olmo dao je prvi gol na susretu u 13. minuti, a već u idućem napadu bilo je 2:0 nakon gola Henrichsa. Do kraja prvog dijela strijelci su još bili Szoboszlai i Nkunku.

Inače, nakon gola tri puta je do kraja prvog dijela asistirao Dani Olmo, nekadašnji igrač Dinama.

U 58. minuti Leipzig je ostao s igračem manje. Direktni crveni karton dobio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol zbog prekršaja. Uz igrača više Freiburg je uspio tek zabiti počasni pogodak, u 75. minuti strijelac je bio Gregoritsch. Na kraju je još Szoboszlai realizirao jedanaesterac za konačnih 5:1 Leipziga.

U srijedu će biti poznat i drugi finalist, a od 20.45 sati igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.