Futsal Euro: Azeri i Ukrajinci osigurali četvrtfinale

Nogomet ostalo 2. velj 201819:38 > 20:00
Tom Dulat/Getty Images for UEFA

U drugoj utakmici skupine D Europskog prvenstva u futsalu Azerbajdžan je savladao Francusku 5:3 i na taj način su osigurao plasman u četvrtfinale.

Počelo je vatreno. Azeri su poveli već u trećoj minuti golom Bolinje, ali je Ngala uzvratio četiri minute kasnije. Ipak, do kraja poluvremena nije bilo golova. Ali, na samom početku drugog dijela Mohammed je donio preokret i vovstvo Francuzima. Međutim, taj gol samo je razljutio Azere, koji su od 23. do 29. minuta postigli čak tri pogotka.

Briljirao je Bolinja s dva gola i na taj način je kompletirao hat-trick. Konačan udarac Francuzima zadao je Eduardo u 38. minuti kada je bilo 5:2, dok je Muhudin uspio samo smanjiti na 5:3.

Ovom pobjedom, u svojoj prvoj odigranoj utakmici na prvenstvu, Azerbajdžan je izbio na prvo mjesto skupine D s tri boda, Francuska i Španjolska imaju po jedan. Pošto su Francuzi odigrali oba meča tako da ne mogu da prestići Azere, potnji su osigurali jedno od prva dva mjesta, odnosno plasman u četvrtfinale.

U skupini C Ukrajina i Rumunjska odigrale su fantastičnu utakmicu. Rumunji su poveli 2:0, ali su Ukrajinci uspjeli preokrenuti i ostvariti pobjedu 3:2 golom Shoturme 19 sekundi prije kraja. Ovom pobjedom Ukrajina je osigurala plasman u četvrtfinale i za prvo mjesto će igrati protiv Portugala