Srbija zamalo iznenadila Italiju, još jedan remi

Nogomet ostalo 1. velj 201820:40 > 22:30
Giuseppe Bellini/Getty Images

Futsal reprezentacije Srbije i Italije remizirale su u drugoj utakmici skupine A Europskog prvenstva u futsalu koje se održava u Sloveniji. Utakmicu ste mogli pratiti u programu Sportkluba 1.

Sve bitno vidjeli smo u posljednjih desetak minuta utakmice, kada je najprije Srbija povela, da bi dvije minute kasnije Italija poravnala i taj rezultat nije se promijenio do kraja.

Srbija nakon drugog uzastopnog remija ima realne šanse za plasman u četvrtfinale, u posljednjoj utakmici Italije i Slovenije odgovara joj bilo koja pobjeda ili neriješen ishod s rezultatom 1:1 ili 0:0. Domaći i Talijani, s druge strane, vodit će veliku borbu za prolaz u četvrtfinale. Stožice će sigurno ponovno biti krcate.

U 14. minute današnje utakmice Srbija je imala veliku priliku stići do prednosti, Stefan Rakić je pogodio okvir gola.

No, u prvih 20 minuta viđena je tvrda borba na obje strane, pa je poluvrijeme završeno bez golova, 0:0.

U nastavku, Talijani su bili znatno opasniji, imali su nekoliko dobrih prilika, ali je na golu Srbije briljirao Aksentijević, koji se vratio u momčad za ovu utakmicu i pokazao se kao važan kotačić u momčadi.

Kazna za sve promašaje talijanske reprezentacije uslijedila je sredinom drugog poluvremena, Dragan Tomić je nakon odbijene lopte poslije udarca Kocića poslao loptu krog noge talijanskog golmana i doveo u vodstvo polufinalista EP-a od 2016.!

Ipak, samo dvije minute kasnije Italija stiže do izjednačenja i to na identičan način – Massimo da Luca je pucao, a lopta prošla srpskom golmanu kroz noge – 1:1.

Na kraju, ostalo je neriješeno. U drugoj, ali kronološki prvoj utakmici, koju ste od 18 sati mogli pratiti na Sportklubu 2, Kazahstan je bio uvjerljiv (5:1) protiv Poljske.