Sluck dominira, Torpedu bod, Isloč lako u Minsku

Nogomet ostalo 26. tra 202015:16 > 19:06
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Prvoplasirani Sluck svladao je u šestom kolu na svom terenu posljednjeplasiranu Belšinu rezultatom 3:2 i tako učvrstio lidersku poziciju.

Domaći sastav poveo je u 20. minuti preko Umara Bala Mohameda, a u ulozi asistenta našao se Artjom Serdjuk, koji je 15 minuta kasnije duplirao prednost Slucka. Od tog trenutka Belšina je zaigrala mnogo bolje i angažiranije pa je do kraja prvog dijela smanjila rezultat preko Leonida Kovela.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu rezultat je bio 2:2. Pavel Bordukov je iskoristio dodavanje Sergeja Glebka i unio dodatnu neizvjesnost u utakmicu. Gosti su imali dvije prilike da dođu i do totalnog preokreta i prve pobjede u sezoni, ali je na golu domaćeg kluba briljirao Boris Pankratov. Jednu stopostotnu šansu za Belšinu propustio je vremešni Brazilac Nivaldo, koji je uspio ući u Bjelorusiju prije nekoliko dana i tako potpisati ugovor, a debitirao je na današnjoj utakmici.

Kako to obično u nogaču biva, Belšina je kažnjena za svoje propuštene šanse u 88. minuti kada je svojim trećim golom u sezoni, a drugim na utakmici, Umar Bala Mohamed donio četvrtu pobjedu Slucku i tako ga ostavio na prvoj poziciji bjeloruskog prvenstva. Belšina je ostala posljednjeplasirana sa samo dva osvojena boda.

U drugom susretu dana, koji ste također mogli da pratite na Sport klubu 1, Torpedo i Ruh Brest podijelili su bodove bez golova.

Torpedo je drugi s 11 bodova i zabilježio je drugi remi ove sezone. Ruh je na 12. poziciji s osam bodova.

U posljednjem nedjeljnom susretu šestog kola Isloč je u Minsku svladao Vitebsk 2:0.

Poveo je domaći klub u 37. minuti pogotokom Dmitrija Komarovskog. Tridesettrogodišnji nogometaš je bio precizan s bijele točke.

Konačnih 2:0 postavio je mladi Momo Yansane. Dvadesetdvogodišnjak iz Gvineje zatresao je mrežu gostiju u 55. minuti iskoristivši asistenciju Januša.

Utakmice bjeloruske nogometne lige možete pratiti na kanalima Sport kluba.