Nizozemska 29. sij 20239:40 0 komentara

Nevjerojatnu utakmicu mogli ste pratiti jučer u 19. kolu nizozemskog prvenstva gdje između Alkmaara i Utrechta gdje je palo čak 10 golova, a završilo - 5:5!

Sve je započelo već u 12. minuti kada je Douvikas doveo goste u vodstvo. Samo četiri minute kasnije Grk je ponovno bio strijelac za 0:2.

No, onda se i Alkmaar razbudio i u svega 14 minuta zabio tri gola. Na 1:2 smanjio je Dekker, na 2:2 zabio je Pavlidis, a isti je strijelac bio i za 3:2 u 34. minuti. Na odmor se otišlo ipak s 3:3, zabio je Viergever u 41. minuti.

U drugom poluvremenu bili su ‘mirni’ samo 20 minuta. Douvikas je upisao hat-trick u 65. minuti, no Alkmaar ponovno izjednačuje na 4:4 u 70. preko de Wita. No, još jedan grčki nogometaš je upisao hat-trick, Pavlidis, koji je donio prednost Alkmaaru u 78. minuti.

Samo dvije minute kasnije konačnih i nevjerojatnih 5:5 postavlja van de Streek u 80. minuti.

AZ je ovim remijem drugi s 40 bodova, dok je Utrecht na sedmom mjestu s 10 bodova manje.