Modrić starter u pobjedi, ozljede dvojice važnih realovaca

REUTERS/Juan Medina via Guliver Images

Nogometaši madridskog Reala vratili su se na pet bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu nakon što su u utakmici zaostalog 17. kola La Lige na svom travnjaku svladali Valenciju 2:0...

Lukom Modrićem koji se vratio u startnu postavu Real je rutinski pobijedio Valenciju iako je na poluvremenu bilo 0:0. Prethodno je domaćinu poništen gol Rüdigera u nadoknadi prvog poluvremena zbog prekršaja Benzeme.

U razmaku svega dvije minute početkom drugog poluvremena Real je dvama golovima riješio utakmicu. U 52. je poentirao Asensio, a u 54. Vinicius Junior, obojica nakon asistencija Benzeme.

Do kraja je Real mogao zabiti još pokoji pogodak, a od 72. minute gosti su igrali s desetoricom nakon isključenja Gabriela Pauliste.

Modrića je trener Ancelotti s terena povukao u 66. minuti, baš kao Tonija Kroosa, dok je Benzemu izvadio u 60. zbog ozljede koljena. Prethodno je talijanski stručnjak već u 36. minuti također zbog ozljede morao izvaditi Militaa.

Ovom pobjedom Real je opet došao vodećoj Barceloni na pet bodova zaostatka (50-45) nakon točno polovice prvenstva i 19 odigranih kola.