Lyon napokon pobijedio, igrao i Lovren

imago/PanoramiC via Guliver

U susretu 20. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Ajaccio 2-0 ostvarivši prvu ligašku pobjedu u četiri nastupa ove godine...

U prva tri ligaška susreta u 2023. Lyon je upisao dva poraza i remi uz razliku pogodaka 1-3, a tek je u četvrtom pokušaju stigao do pobjede.

“Lavovi” su do tri boda stigli na gostovanju kod Ajaccio, a strijelci su bili Johann Lepenant (20) i Alexandre Lacazette (72). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren igrao je za Lyon do 75. minute.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Montpellier koji je pobijedio Auxerre sa 2-0, te Toulouse koji je porazio Strasbourg 2-1.

Junak gostujućeg slavlja Montpelliera bio je dvostruki strijelac Stephy Mavididi (62, 80). U posljednjim trenucima susreta domaćin je mogao ublažiti poraz, no Birama Toure nije realizirao jedanaesterac.

Tri boda je osvojio i Toulouse pobijedivši na gostovanju Strasbourg preokretom 2-1.

Domaćin je poveo u 20. minuti preko Kevina Gameira, no u nastavku je Thijs Dallinga s dva gola okrenuo rezultat (25, 51). U sudačkoj nadoknadi utakmice Gameiro je “pocrvenio”.

Brest je bio uvjerljiv protiv Angersa pobijedivši sa 4-0. Golove su zabili Jeremy Le Douaron (14), Steve Mounie (34), Franck Honorat (59) i Pierre Lees-Melou (84).

U prvom nedjeljnom susretu Nica je porazila Lille 1-0 ostvarivši tek drugu pobjedu u zadnjih šest kola.

Pogodak odluke zabio je Gaetan Laborde u 34. minuti utakmice na asistenciju Bardeinea Bouananija.

U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju PSG – Reims.

Na ljestvici vodi PSG sa 47 bodova i susretom manje, drugi je Lens sa 45 bodova, dok je treći Marseille sa 43 boda.