Lokomotiva dominantno protiv Osijeka, vratio se Kačavenda

Hrvatska 4. velj 202317:00 > 17:00
Sport Klub

Nogometaši Lokomotive slavili su s 1:0 protiv Osijeka, u drugoj utakmici 20. kola HNL-a.

U 20. kolu HNL-a Lokomotiva je na Kranjčevićevoj ugostila Osijek. Lokosi su kroz cijelu utakmicu bili bolji protivnik, naročito u prvom poluvremenu kada su triput gađali okvir gola. Dominaciju Lokomotive je naplatio Vladan Bubanja, koji je u 39. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

Lokomotiva se još jednom pokazala kao težak orah Osijeku, pogotovo kada se igra u “Ulici Pjesnika”. Osijek je posljednji put slavio u Zagrebu u svibnju 2021.

Utakmicu je uz dominaciju Lokomotive obilježio i povratak Lukasa Kačavende. Mladi Lokomotivin dragulj posljednju je službenu utakmicu odigrao u lipnju 2022. kada se teško ozlijedio. Sjajna je to vijest za Lokose koji se bore za posljednje mjesto koje vodi u Europu.

Lokomotiva je s nova tri boda 7. s 22 boda, dok Osijek ostaje treći s četiri boda zaostatka za Hajdukom te čak 11 za Dinamom (uz dvije utakmice više).