Kruno Jurčić pogotkom u 87. minuti osvojio Kup i donio klubu prvi trofej u povijesti

Nogomet 30. kol 202423:03 0 komentara
AP Photo/Arturo Rodriguez via Guliver

U svojoj trenerskoj karijeri Jurčić je vodio klubove kao što su NK Istra 1961, Slaven Belupo, Lokomotiva, Maribor, Adanaspor, te klubove u Saudijskoj Arabiji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, kao i Dinamo Zagreb u tri navrata.

Hrvatski trener i brončani reprezentativac iz 1998. godine, Kruno Jurčić, postigao je značajan uspjeh kao trener egipatskog Pyramidsa. Njegova momčad je u finalu Kupa Egipta svladala ZED s 1:0, osiguravši prvi trofej u povijesti kluba.

Pobjednički gol postigao je kongoanski napadač Fiston Mayele u 87. minuti, kada se činilo da će susret otići u produžetke.

Al Ahly, najtrofejniji egipatski klub, ispao je još u osmini finala, a Jurčićeva momčad iskoristila je priliku za povijesni trijumf, nakon što su prethodno dvaput bili viceprvaci i dvaput gubili u finalu Kupa.