Kovin Chelsea u četvrtfinalu LP, Villareal šokirao Juve

Champions League 16. ožu 202222:54 > 23:12 0 komentara
AP Photo/Matt Dunham via Guliver

Chelsea je bio bolji od Lillea 2:1, dok je Villareal pobijedio Juventus 3:0.

Villareal je dobio Juventus u gostima 3:0. Iz jedanaesterca zabio je Moreno u 77. minuti. U 85. zabio je Pau Torres za 2:0. Na 3:0 ponovno s bijele točke bio je precizan Danjuma u 91. Prva utakmica u Španjolskoj završila je 1:1.

Juve je tako treću sezonu uzastopce ispao u osmini finala. Lani ih je izbacio Porto, a godinu dana prije toga i Lyon. S druge strane za španjolski klub ovo je bio tek treći nastup u fazi na ispadanje Lige prvaka. U debiju su dogurali do polufinala (2006), a tri godne kasnije do četvrtfinala, no oba puta su ispali do Arsenala.

U uzvratnoj utakmici Chelsea je u gostima pobijedio Lille 2:1. Za vodstvo Lillea 1:0 zabio je Yilmaz iz penala u 38. minuti.

Na 1:1 izjednačio je Pulisic u 48., da bi za 2:1 Chelseaja zabio Azpilicueta u 71. minuti. Rezultat iz prve utakmice bio je 0:2.

Mateo Kovačić počeo je utakmicu za Chelsea, a iz igre je izašao nakon prvog poluvremena. Za Lille je Domagoj Bradarić ušao u 78. minuti, dok je Ivo Grbić ostao na klupi.