Kosovsko čudo u trileru, Talijan junak Čekićara

Zac Goodwin via Guliver Images

Najveće iznenađenje do sada odigranih utakmica 3. kola grupne faze Konferencijske lige kreirao je kosovski Ballkani koji je u gostima kod Sivasspora slavio u trileru sa sedam golova. West Ham je teško izborio pobjedu u Belgiji...

U derbiju skupine B West Ham je u gostima porazio Anderlecht 1:0 golom talijanskog napadača Gianluce Scamacce u 79. minuti, deset minuta nakon što je ušao s klupe. U drugoj utakmici skupine Silkeborg je s 5:0 kod kuće pregazio FCSB.

Nica je golom Pepea početkom drugog poluvremena slavila 1:0 kod Slovackog, Molde je s 3:0 svladao Shamrock, a u ljepotici večeri Ballkani je u gostima iznenadio Sivasspor 4:3. Momčad s Kosova vodila je 3:1, Turci izjednačili na 3:3, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Krasniqi zabio za prvu pobjedu Ballkanija u skupini.

Pjunik je s 2:0 bio bolji od hrvatske kolonije u Žalgirisu (Mamić je igrao od 73. minute, a Duka Tadić ostali su na klupi), Dnjipro-1 i Vaduz remizirali su 2:2, a bez pobjednika odigrali su i Lech – Hapoel Beer Sheva. Za Poljake je Antonio Milić odigrao cijeli susret.

KONFERENCIJSKA LIGA, REZULTATI

Skupina B:
Anderlecht – West Ham 0-1 (Scamacca 79)
Silkeborg – Steaua 5-0 (Klynge 3, Kusk 7, Helenius 35-11m, Porgarson 58, Adamsen 71)

Skupina E:
Dnjipro-1 – Vaduz 2-2 (Dovbik 5, Pihaljonok 78 / Fehr 26, Gasser 47)

Skupina F:
Molde – Shamrock Rovers 3-0 (Brynhildsen 10, 49, Hussain 58)

Skupina G:
Sivasspor – Ballkani 3-4 (Ulvestad 1, Yesilyurt 75, Yatabare 90+2 / Thaci 20, Potoku 31, Korenica 66, Krasniqi 90+4)