Gorica preko Bilih do povijesti, Dinamo šetao Kantridom

Hrvatska 30. lis 201918:56 > 18:57

Šestoplasirana momčad HNL-a na svom terenu izbacila je Hajduk rezultatom 2:1 u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa...

Lovrić je 64. minuti doveo domaće u vodstvo prekrasnim golom iz slobodnog udarca, Suk je u 85. potvrdio prednost, a nadu Bilima ostavio je Jurić pogotkom u 88. minuti, međutim to je bilo sve.

Bio je to šesti susret ovih dvaju klubova otkako je Gorica prvoligaš. Hajduk još nijednom nije slavio na gradskom stadionu u predgrađu Zagreba, dvaput je izgubio i jednom remizirao. Ukupno je dosad klub s Poljuda samo jednom pobijedio Goricu u dosadašnjih šest pokušaja.

Hajduk je tako i drugu sezonu zaredom ispao (pre)radno u Kupu, prošle ga je u četvrtfinalu zaustavio Osijek. Posljednje finale Splićani su igrali 2018. kada su u Vinkovcima poraženi od Dinama (0:1), a posljednji trofej uzeli su davne 2013. kada su kroz dvije utakmice bili uspješniji od Lokomotive.

Posljednji put Splićanima se ovako rano ispadanje dogodilo prije devet godina kada ih je kao branitelje naslova srušila Istra na Poljudu pod vodstvom Zorana Vulića, a iz osmine finala ispadali su i 1995. godine kada ih je šokirala Marsonia.

Za Goricu je ovo najveći uspjeh u povijesti što se tiče nastupa u hrvatskom kupu – nikada nisu bili u četvrtfinalu!

Nogometaši Dinama rutinski su izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su na stadionu Kantrida pobijedili Opatiju 3:0. Dinamo nije dozvolio iznenađenje i ‘modri’ su sav posao obavili već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola.
Hrvatski prvak poveo je u osmoj minuti golom Damiana Kadziora, na 2:0 je povisio Mario Gavranović u 29. minuti iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 36. minuti zabio i za 3:0.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Lokomotiva, Slaven Belupu, Inter i Šibenik.
U posljednjem susretu osmine finala večeras se sastaju Varaždin i Rijeka.