Hajduk ima novu zvijezdu! Srednjoškolac oborio rekord i zadivio golčinama u pobjedi nad Goricom

Hrvatska 21. ruj 202421:55 0 komentara
HNK Hajduk Split

Hajduk će nedjelju dočekati kao vodeća momčad SuperSport HNL-a nakon što je na Poljudu s 4:1 svladao Goricu uz dva prekrasna pogotka šesnaestogodišnjeg Bruna Durdova.

Bruno Durdov, koji će u prosincu proslaviti tek 17. rođendan, obilježio je utakmicu s Goricom zabivši dva pogotka. Jedan ljepši od drugog, i tako sa 16 godina, devet mjeseci i deset dana postao najmlađi strijelac Hajduka u povijesti SuperSport HNL-a. Do sada je rekord držao Nikola Vlašić, koji je u studenom 2014. godine sa 17 godina i 29 dana zabio protiv Zadra.

No, otvaranje je pripalo Gorici koja je šokantno povela već u petoj minuti golom Kolara nakon pogreške Uremovića. Svega nekoliko minuta kasnije Gorica je bila prisiljena promijeniti vratara zbog ozljede Radoševića, kojeg je zamijenio Žiger.

VEZANA VIJEST

I tu su stvari krenule nizbrdo za goste i to jako brzo. Već u 11. minuti Hajduk je poravnao golom Durdova koji je ljevicom sjajno pogodio pod gredu s desetak metara. Do kraja prvog poluvremena  Hajduk je kontrolirao igru, ali rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:1.

U 55. minuti Durdov je bljesnuo pravim eurogolom. Opet je proradila njegova ljevica, ovaj put s 20 metara, opet pod prečku. Neobranjivo za Žigera. Tu je sve bilo jasno, Hajduk je dobio novu zvijezdu i igrača čija bi unosna prodaja jednog dana mogla itekako napuniti klupsku blagajnu.

U 71. minuti Livaja je pogodio s bijele točke nakon što je branič Gorice Leš igrao rukom u kaznenom prostoru, a konačnih 4:1 postavio je Sigur nakon asistencije Rakitića. Bio je to prvi gol Hajduka ove sezone u kojemu kao asistent ili strijelac nije sudjelovao Marko Livaja.

Ovom pobjedom Hajduk će preuzeti vrh tablice barem na jedan dan. Ima 17 bodova, tri više od Rijeke koja u nedjelju igra protiv Šibenika kod kuće. Gorica ostaje sedma sa samo pet osvojenih bodova.