VIDEO / Haaland nerješiva enigma za Slovence, Englezi će sanjati Pavlidisa!

Nogomet 10. lis 202423:05 0 komentara

Iznenađenje večeri se dogodilo u Ligi B, u skupini 2, gdje je Grčka na Wembleyju pobijedila Englesku 2-1. Grčka je i dalje maksimalna s devet bodova, dok su Englezi ostali na šest.

Golom Pavlidisa gosti su poveli u 49. minuti i činilo se da će tim rezultatom slaviti kod uglednog suparnika. Ipak, Bellingham je u 88. izjednačio na 1-1, samo nekoliko minuta nakon što je Pavlidisu VAR poništio pogodak za 2-0. Vangelis Pavlidis je ipak bio apsolutni junak susreta jer je u 94. minuti još jednom šokirao Wembley i pogodio za gostujuće slavlje 2-1.

U toj skupini su međusobno igrali još Finska i Irska, reprezentacije koje su nakon dva kola imale nula bodova. Tri boda sada ima Irska koja je u gostima slavila 2-1 iako je domaćin vodio 1-0 golom Pohjanpala. U nastavku su preokret režirali Scales i Brady golovima u 57. i 89. minuti.

U skupini 3 Lige B uvjerljive su domaće pobjede ostvarili Austrija i Norveška. U Oslu su Norvežani s 3-0 nadigrali Sloveniju i time preuzeli vrh ljestvice. Dva pogotka je dao Haaland, a jedan Sorloth.

U Linzu je Austrija ostvarila prvu pobjedu u skupini. Nadjačala je Kazahstan 4-0 golovima Baumgartnera, Leinharta, Sabitzera i Seidla.

Gibraltar je u skupini D pobijedio San Marino 1-0, a zasluge za tri boda idu strijelcu Brittu u 62. minuti.