Gol Ćaleta-Cara, a PSG može početi slaviti naslov

Francuska 17. tra 202222:49 > 22:50 0 komentara
AP Photo/Francois Mori via Guliver Images

Pobjedom nad Marseilleom PSG je stigao nadomak i matematičke potvrde naslova prvaka. Završilo je 2:1 uz golove Neymara, Mbappea i - Duje Ćaleta-Cara...

Parižani su na Parku prinčeva poveli krasnim lobom Neymara u 12. minuti, a hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car izjednačio je u 31. pogodivši s dva metra nakon kornera Payeta i smušene reakcije domaće obrane. Bio mu je to peti pogodak u 122. nastupu za Marseille i drugi ove sezone.

U 41. pogodak Lionela Messija poništen je zbog zaleđa, no duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela PSG je ipak poveo 2:1 golom Kyliana Mbappea. Igrala se četvrta minuta dodanog vremena.

U 85. minuti Marseille se poveselio izjednačenju, no gol Salibe poništen je zbog zaleđa.

Vodeći PSG sada je pobjegao drugoplasiranom Marseilleu na 15 bodova (74-59), a do kraja je ostalo još šest kola, odnosno u igri je maksimalnih 18 bodova.