Flamengo preokretom uzeo treće mjesto na klupskom SP-u

Nogomet 11. velj 202318:45 > 18:45 0 komentara
AP Photo via Guliver

Nogometaši brazilskog Flamenga osvojili su treće mjesto na klupskom Svjetskom prvenstvu nakon što su u Tangeru svladali egipatski Al Ahly 4:2.

Gol vrijedan trećeg mjesta postigao je Gabriel Barbosa u 84. minuti iz jedanaesterca za 3:2. Kasnije je za konačnih 4-2 pogodio Pedro u 91. minuti. Inače, prije toga je Al Ahly imao puno prilika po treći put za redom, na ovom turniru, osvojiti treće mjesto.

Utakmica je i počela golom Barbose s bijele točke u 11. minuti za 1-0 Flamenga. No, potom je Ahmed Radwan postigao dva gola, u 37. i 60. minuti, za preokret, s tim da je igrač Al Ahlyja Malloul u 58. minuti propustio realizirati jedanaesterac.

Ključni trenutak bio je crveni karton Abdel Fattaha u 69. minuti nakon čega je Flamengo iskoristio igrača više te zabio tri pogotka za preokret i konačno slavlje. Strijelac za 2-2 je bio Pedro u 77. minuti.

Kasnije tijekom subote odigrat će se i finalna utakmica. Od 20 sati za naslov pobjednika se u Rabatu bore madridski Real i Al Hilal, momčad iz Saudijske Arabije.