Ivanković doživio novi poraz u kvalifikacijama za SP, nadigrao ga nesuđeni trener Hajduka

FIFA World Cup 10. lis 202415:16 0 komentara
VCG via Guliver Images

Nogometaši Australije svladali su u Adelaideu reprezentaciju Kine sa 3-1 (1-1) u utakmici 3. kola azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. i tako došli do prve pobjede, dok je je momčad pod vodstvom Branka Ivankovića doživjela i treći poraz.

Dvoboj na Adelaide Ovalu je dobro počeo za kineske nogometaše, jer su u 20. minuti poveli golom Xie Wennenga. No, pogotkom braniča Lewisa Millera u drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu, započeo je preokret Australaca.

U 53. minuti Craig Goodwin je donio prednost domaćoj reprezentaciji, a konačnih 3-1 postavio je Nishan Velupillay u 92. minuti pa je novoizabrani australski izbornik i nesuđeni trener Hajduka, Tony Popovic, uspješno započeo svoju eru na klupi “Socceroosa”.

Australija se sa četiri boda probila na treće mjesto ljestvice skupine C azijskih kvalifikacija za SP 2026. na koje će se izravno plasirati prve dvije reprezentacije, dok će treća i četvrta momčad iz svake od tri skupina izboriti nastup u razigravanju. Zasada su ispred Australaca Japan s maksimalnih šest bodova iz dva nastupa te Saudijska Arabija koja je u dvije utakmice osvojila četiri boda.

Četvrti je Bahrein s tri boda, a peta Indonezija sa dva. Kina je na dnu bez bodova, s gol-razlikom 2-12.

Branko Ivanković je kinesku reprezentaciju preuzeo u veljači ove godine, a pod njegovim vodstvom su kineski nogometaši u sedam utakmica ostvarili jednu pobjedu, dvaput su odigrali neodlučeno, a protiv Australije su doživjeli četvrti uzastopan poraz. U tim utakmicama Kinezi su igrali protiv ponajboljih reprezentacija iz Azijske konfederacije (Južna Koreja, Japan, Saudijska Arabija).

Prije nešto više od mjesec dana, u prvom kolu ove kvalifikacijske skupine, reprezentacija Japana je u Saitami s čak 7-0 pobijedila Kinu.