Fantastični Griezmann nastavlja sezonu iz snova, donio je pobjedu Atleticu

Nogomet 25. stu 202323:20 0 komentara
Manu Reino/DeFodi Images via Guliver

U posljednjem subotnjem susretu 14. kola španjolske La Lige nogometaši Atletica su na domaćem terenu u Madridu svladali Mallorcu 1-0.

Junak pobjede bio je sjajni francuski nogometaš Antoine Griezmann koji je u 64. minuti postigao jedini pogodak na susretu. Tada je odlično, s deset metara, Griezmann trznuo glavom i pogodio suparničku mrežu. Bio je to njegov 170. pogodak u dresu Atletica. Još mu tri nedostaju da prestigne Luisa Aragonesa i postane najbolji klupski strijelac svih vremena.

Atletico se ovom pobjedom bodovno izjednačio na ljestvici s trećom Barcelonom. Mallorca je ostala na 13. mjestu.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Rayo Vallecana i Barcelone odigrali su u Madridu 1-1. Rayo Vallecano je poveo u 39. minuti odličnim pogotkom Unai Lopeza koji je žestoko pucao s 30 metara te je precizno pogodio bliži kut nemoćnog vratara Barcelone Inake Pene.

Cijelo drugo poluvrijeme Barcelona je napadala i tražila izjednačenje, kao i potencijalni preokret. U 82. minuti Balde je probio lijevu stranu, a ispred Lewandowskog je reagirao domaći igrač Lejeune, ali je nespretno zahvatio loptu i pogodio vlastitu mrežu za konačnih 1-1. Barcelona je ostala treća na ljestvici te ima bod manje od madridskog Reala i tri manje od Girone.

Nogometaši Getafea dodatno su produbili jaku krizu kroz koju prolazi Almeria svladavši je s 2-1. Gosti su poveli ranim pogotkom Ramazanija u sedmoj minuti, ali već do kraja prvog dijela uslijedio je preokret. Greenwood je u 33. minuti izjednačio, dok je Mayoral u 45. postigao pogodak za 2-1. Takav je rezultat ostao sve do kraja, a ovom pobjedom Getafe je napredovao do osmog mjesta na ljestvici.

Almeria je i dalje posljednja te je i dalje bez pobjede. Skupila je tek tri remija uz čak 11 poraza.

Nogometaši Valencije i Celte su, pak, remizirali u utakmici bez golova na Mestalli. Nakon četiri pobjede i dva remija bio je to prvi ovosezonski domaći remi Valencije. Celta je i dalje u negativnom nizu. Posljednju ligašku pobjedu klub iz Viga je ostvario 1. rujna, a nakon toga je Celta odigrala deset prvenstvenih utakmica bez pobjede.

U nedjelju se za prvoligaške bodove bore Villarreal – Osasuna, Real Sociedad – Sevilla, Cadiz – Real Madrid i Betis – Las Palmas, dok je posljednja utakmica 14. kola na rasporedu u ponedjeljak. Sastaju se Girona – Athletic Bilbao.