Džeko se upisao u povijest Serie A protiv Erlića

Nogomet 8. lis 202217:09 > 17:09 0 komentara
Daniele Buffa Image via Guliver

Edin Džeko je za svoj Inter postigao dva gola u utakmici 9. kola Serie A protiv Sassuola. Utakmica je završila pobjedom Intera 2:1.

Napadač Intera zaigrao je od prve minute i u 44. minuti zabio za 1:0. To je bio njegov 100. gol u utakmicama talijanskog prvenstva. Davide Frattesi je u 60. izjednačio na 1:1, da bi Džeko u 75. minuti zabio za pobjedu Intera 2:1.

Džeko se upisao i u povijest Serie A kao treći najstariji igrač koji je stigao do stotog gola u natjecanju. Jedini koji su bili stariji od njega, koji je zabio s 36 godina i 205 dana, bili su Sergio Pellissier (37 godina i 243 dana) te Goran Pandev koji je do jubileja stigao u dobi od 37 godina i 268 dana.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio je u početnoj postavi Sassuola i igrao do 82. minute, dok kod Intera nije bilo ozlijeđenog Marcela Brozovića.

Inter je petom prvenstvenom pobjedom došao do 15 bodova i privremeno je zasjeo na sedmo mjesto, dok je Sassuolo sa 12 bodova na devetoj poziciji. Vodeći dvojac Napoli i Atalanta imaju po 20 bodova iz osam nastupa.