Dalić ga nije pozvao, a on odgovorio pogotkom i pobjedom

Nogomet 25. svi 202323:29 0 komentara
Inigo Alzugaray CordonPress via Guliver Images

Povremeni hrvatski reprezentativac Ante Budimir nastavlja s dobrom formom. U pobjedi svoje Osasune postigao je četvrti pogodak u zadnjih mjesec dana...

Osasuna je u 36. kolu kod kuće s 2:0 svladala Athletic Bilbao i tako se uključila u utrku za Europu.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je Budimir u 50. pogodio za 1:0 domaćina. Ubacio je Moncayola, a Budimir je lijepo poentirao glavom. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone, ali četvrti u zadnjih mjesec dana.

Usprkos naznakama bolje forme, Budimir se nije našao na popisu izbornika Zlatka Dalića za nadolazeću završnicu Lige nacija u Nizozemskoj. Prednost su od napadača dobili Perišić, Kramarić, Petković, Livaja, Musa i Beljo, a pretpozivi su otišli Brekalu, Oršiću i Friganu.

U 66. minuti Budimir je zaradio žuti karton, a u 79. je napustio igru. Zamijenio ga je Garcia. Dogodilo se to dvije minute nakon što je Torro povisio prednost Osasune na 2:0.

Osasuna je ovom pobjedom na sedmom mjestu poretka preskočila upravo Bilbao. Oba sastava sada imaju po 50 bodova, a do kraja su ostala još dva kola. Gužva je i iza njih, tu su Girona (49), Sevilla (49) i Mallorca (47)… Svi se oni nadaju sedmom mjestu koje vodi u kvalifikacije Konferencijske lige.