Raul prvi put mlade Kraljeve odveo do europskog trona

Photo by Jasper Juinen/Getty Images

Završena je i juniorska Liga prvaka gdje su se susreli Benfica i madridski Real, a na kraju su slavili mladi Kraljevi #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Mladi nogometaši Real Madrida osvojili su po prvi puta juniorsku Ligu prvaka pobijedivši u švicarskom Nyonu u finalu lisabonsku Benficu s 3-2 (2-0).

Real je bolje otvorio utakmicu i poveo s 2-0 golom Pabla Rodrigueza (26) i autogolom Jocua (45). Goncalo Ramos u 49. minuti smanjuje na 1-2, da bi samo minutu kasnije Ramon Guttierez povećao na 3-1. Benfica se nije predala, u 58. minuti Ramos opet smanjuje, da bi u 68. minuti Thiago Dantas promašio penal za izjednačenje.

Benfica je u četvrtfinalu izbacila zagrebački Dinamo, a portugalskom klubu ovo je več treći poraz u finalu Lige prvaka ovog uzrasta.

Juniorsku Ligu prvaka dvaput su osvajali Barcelona i Chelsea, a Real se sada pridružio RB Salzburgu i Portu s po jednom titulom.