Čačić: Bolje da smo izgubili sad, nego u Kupu

Hrvatska 11. ožu 202320:57 > 20:58
Hikmet Saatci via Guliver Images

Dinamov trener Ante Čačić priznao je da su događanja oko kluba negativno utjecala na njegove igrače u porazu od Šibenika...

Dinamo je neočekivano pao u Šibeniku na Šubićevcu (2:1) i njegov trener Ante Čačić priznao je da su zbivanja oko Skupštine u četvrtak i ulaska Darija Šimića u Upravu kluba ostavila traga.

“Stalno govorim da se držim dalje od svega toga. Ali, previše je u zadnja dva dana bio i medijski fokus na tim zbivanjima, možda su pojedinci bili nedovoljno fokusirani na utakmicu. Ali to nije opravdanje, Dinamo ima dovoljan roster koji bi morao zadovoljiti uvijek ambicije Dinama. Iako nam nedostaje dosta igrača, a morali smo zamijeniti Šutala na poluvremenu, ipak smo imali dovoljno igrača. Nedostajali su nam Ivanušec, Perić i Ademi, ali ne želimo se na to vaditi. Iz dvije naše lopte smo došli do toga da nam zabiju dva gola, teško se bilo vratiti, na ovoj podlozi teško je bilo kontrolirati loptu protiv discipliniranog suparnika”, izjavio je Čačić, a prenosi Germanijak.

“Rekao sam da je ovo drugačiji Šibenik nego ranije i da nas čeka teška utakmica. No, čeka nas uskoro utakmica u Kupu, ako smo već morali izgubiti, bolje sad nego u Kupu”, dodao je Čačić.

Što se same utakmice tiče, Čačić je kazao:

“Kad se izgubi ne mogu biti zadovoljan, čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, koja je posljedica naših olako primljenih golova u smiraju prvog dijela. Iako smo kroz dominaciju htjeli doći do vodstva, nismo uspjeli jer je domaćin bio organiziran, žilav, uspio nam je priprijetiti i zabiti. Promijenili smo formaciju u nastavku, ali imali smo previše tehničkih grešaka, koje nas nisu dovodile u prave prilike i takav je rezultat na kraju. Imamo ispred sebe još puno utakmica. Moram naglasiti da je Šibenik zasluženo pobijedio. Nismo računali na poraz, kao i uvijek, ali to je nogomet, sastavni dio igre su i greške, nama su se potkrale i to nas je koštalo.”