Bundesliga 21. lis 202317:54 0 komentara

Guirassy je nastavio nevjerojatan niz golova, ali se onda ozlijedio.

Upravo je bundesligaš Bayer iz Leverkusena bio na jednom od najvećih iskušenja u dosadašnjem dijelu sezone, a to je svakako gostovanje kod Wolfsburga, no lider je osvojio nova tri boda pobjedom 2:1.

Gosti su poveli već u 13. minuti kada se Boniface odlično snašao s Frimpongom koji je uspio svladati zamjenskog golmana Wolfsburga Pervana.

Domaći su uzvratili u najboljem mogućem trenutku za njih, u završnici prvog poluvremena, kada je pogodio Lacroix. Kovačev Wolfsburg je početkom drugog poluvremena imao inicijativu, ali Leverkusen nije posustajao.

Bayer je poveo u 62. minuti, Frimpong je ponovno sudjelovao u akciji, ovaj put bio asistent, Grimaldo je zabio gol. Lovro Majer za Wolfsburg je ušao u 71. minuti, dok je Josip Stanišić za Bayer igrao do 88.

RB Leipzig je kao gost relativno lako slavila protiv Darmstadta 3:1.

Leipzig je poveo prije isteka prve minute golom Opendea, a u 24. minuti Forsberg je sjajno izveo slobodan udarac i udvostručio vodstvo svoje momčadi.

Domaći se nisu predavali, vratili su se u igru ​​pogotkom Kempe iz kaznenog udarca u 32. minuti, no Leipzigu je bilo puno lakše kada se preko Opende u 72. minuti vratio na +2.

Dani Olmo za RB Leipzig ušao je u 80. minuti. Matej Maglica je odigrao cijelu utakmicu za Darmstadt, dok je Bartol Franjić ostao na klupi.

Stuttgart je slavio protiv Union Berlina u gostima 3:0. Gvinejac Guirassy igra u formi života, ali je zabrinuo svoje obožavatelje. Naravno, ne zbog činjenice da je doveo Stuttgart u vodstvo u 16. minuti, niti zbog činjenice da je zabio svoj 14. gol ove sezone u osam bundesligaških susreta.

Guirassy se ozlijedio u 30. minuti, potom je ustupio mjesto Undavu. Pobjedu su potvrdili Silas u 80. minuti, a osam minuta kasnije strijelac je bio i Undav.

Sjajan je kao gost bio i Eintracht koji je lako svladao Hoffenheim 3:1. Unatoč tome što su domaći poveli preko Beiera već u trećoj minuti.

Vrlo brzo momčad iz Frankfurta je preokrenula golovima Marmousha u 11. i Knauffa u 23. minuti. Trijumf je u 45+3. minuti potvrdio je Skhiri. Zbog ozljede nisu nastupili ni Andrej Kramarić ni Kristijan Jakić.

Bochum je i dalje bez trijumfa, a ovaj tim je ostao bez bodova na gostovanju kod Freiburga – 2:1. Doduše, Bochum je poveo, u 15. minuti pogodio je Paciencia.

Do poluvremena domaći su preokrenuli loptu, prvo je u 26. pogodio Doan, a u 47. Griffo iz jedanaesterca.