Bundesliga 26. ruj 202119:49 > 19:50 0 komentara

U susretu 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Freiburg je pobijedio Augsburg sa 3-0, dok su Bochum i Stuttgart odigrali bez golova.

Freiburg je tako nastavio nizati sjajne rezultate na otvaranju sezone i nakon prvih šest kola jedini uz prvaka Bayern nema niti jedan poraz.

U prvih šest kola Freiburg ima po tri pobjede i tri neodlučena ishoda.

U susretu protiv Augsburga sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu. Domaćin je zabio tri gola i u nastavku mirno obranio veliku prednost. Golove su zabili Lukas Kubler (6), Lucas Holwer (25) i Vincenzo Grifo (33-11m).

Pobjeda domaćina mogla je biti i uvjerljivija, a na oproštaju od stadiona na kojem je Freiburg igrao od 1993. godine propuštena je prilika da se postigne i 1000. gol na domaćem terenu. Freiburg ih je do sada postigao 999.

Svoju sljedeću utakmicu Freiburg će igrati na svom novom stadionu – Europa Park stadionu i to protiv Leipziga.

U drugom nedjeljnom susretu Bochum i Stuttgart su odigrali bez golova. Za goste je cijeli susret odigrao Borna Sosa.

Na ljestvici vodi Bayern sa 16 bodova, Bayer Leverkusen i Wolfsburg imaju po 13, a Borussia Dortmund i Freiburg po 12 bodova.

Na začelju je Greuther Furth s jednim bodom.