Bundesliga 18. ožu 202321:55 0 komentara

Borussia Dortmund svladala je Köln kod kuće s čak 6-1 i opet preuzela prvo mjesto Bundeslige.

Borussia ima bod više od Bayerna koji će u nedjelju gostovati kod Leverkusena, dok Leipzig, Union Berlin i Freiburg zaostaju osam bodova.

Sve dvojbe oko pobjede žuto-crni iz Dortmunda riješili su u prvom poluvremenu, kada su između 15. i 36. minute postigli četiri pogotka. Prvi je zabio Raphael Guerreiro, a zatim Sebastien Haller, Marco Reus i Donyell Malen. Za goste iz Kölna u završnici prvog poluvremena zabio je Davie Selke, a u drugom su im sudbinu zapečatili Haller i Reus.

U nedjelju se igraju još tri utakmice. U Berlinu se sastaju Union i Eintracht Frankfurt, zatim Bayer Leverkusen i Bayern München, a od 19.30 sati Mainz i Freiburg.