Budimir junak Osasune u sudačkoj nadoknadi

Nogomet 10. tra 202216:08 > 16:16 0 komentara
Joaquin Corchero via Guliver Images

Hrvatski napadač Ante Budimir odlučio je pogotkom u 92. minuti utakmicu 31. kola španjolske La Lige u kojoj je Osasuna kao domaćin svladala Alaves s minimalnih 1:0.

Osasuna je bila bolja, a najbolju šansu propustila je u 38. minuti kada Ruben Garcia nije realizirao jedanaesterac.

Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu, a zabio je i prije te 92. minute. U 73. je lijepo suparničku mrežu naciljao glavom, ali je tada gol poništen zbog zaleđa.

No, u 92. je bilo sve regularno, a na nekoliko metara udaljenosti od suparničkih vrata Budimir je dočekao loptu i zabio za tri boda. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u sezoni.

Unatoč pobjedi Osasuna je ostala na desetom mjestu, ali se bodovno izjednačila s devetom Valencijom.

Alaves je u sve težoj situaciji na dnu. Ovo je bila osma ligaška utakmica u nizu bez njegove pobjede. U tom je razdoblju upisao dva remija i šest poraza.