Bradarićev Lille poražen u derbiju, Grbić ni u sastavu

Francuska 16. tra 202223:04 > 23:06 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno

"Derby du Nord" francuskog Le Championnata pripao je Lensu koji je kao gost pobijedio aktualnog prvaka Lille sa 2:1.

Bila je to prva Lensova pobjeda u Lilleu nakon veljače 2003. godine kada je slavio sa 2:0.

Gosti su u derbiju sjevera Francuske poveli već u 4. minuti golom Prezemyslawa Frankowskog, a na 2:0 povisio je Arnaud Kalimuendo u 37. minuti. U posljednjim trenucima prvog dijela smanjio je Xeka.

U nastavku susreta domaćin je imao nekoliko prilika za izjednačenje, ali rezultat se više nije mijenjao. Najbliže golu Lille je bio u 64. minuti kada je pucao Amadou Onana, ali je golman sjajno reagirao.

Za Lille je od 23. minute zaigrao Domagoj Bradarić, dok Ivo Grbić nije bio u sastavu.

U prvom subotnjem ogledu 32. kola St Etienne je pobijedio Brest sa 2:1 i barem privremeno izašao iz zone ispadanja.

Sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u devetoj minuti golom Francka Honorata, pet minuta kasnije izjednačio je Mahdi Camara, a isti je igrač u 39. minuti okrenuo rezultat.

U nastavku susreta je bilo prilika na obje strane, ali ne i golova. St Etienne je ovom pobjedom pobjegao iz zone spasa, sada je na 17. mjestu, dok je Brest i dalje na 12. poziciji.

U nedjelju je na rasporedu preostalih sedam susreta, među kojima i veliki derbi između PSG-a i Marseillea.

PSG vodi na ljestvici sa 71 bodom, dok je Marseille drugi sa 59 bodova.