Nogomet 23. ruj 202421:27 0 komentara
xMarkoxMetlas xMNxPressx via Guliver

Nogometaši Crvene Zvezde su uvjerljivo slavili.

U ponedjeljak je u Beogradu odigran 174. vječni derbi srpskog nogometa između Partizana i Crvene Zvezde.

Crveno-bijeli su opravdali ulogu favorita i upisali visoku pobjedu rezultatom 0:4. To je prvo slavlje za Zvezdu na gostovanju kod najvećeg rivala još od 27. veljače 2016. godine.

Velika je to pobjeda za branitelje naslova, a junak gostiju bio je bivši igrač Gorice, Cherif Ndiaye.

Senegalski napadač je prvo postigao gol s bijele točke u 24. minuti, Mvumpa je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena udvostručio prednost, a u 55. i 65. minuti se Ndiaye ponovno upisivao među strijelce te tako kompletirao hat-trick.

Ndiaye je prvi igrač još od 1968. godine koji je postigao tri gola u vječnom srpskom derbiju, a posljednji hat-trick viđen je davne 1968. godine.

Ndiaye je iz Gorice otišao u turski Goztepe za 1,2 milijuna eura, a igrao je još za kineski Shanghai Port te Adanu Demirspor prije dolaska u Crvenu zvezdu prošlog ljeta za četiri milijuna eura.

Zvezda se s pobjedom u velikom derbiju zadržala u vrhu s 22 osvojena boda iz osam utakmica, dok je Partizan tek deveti, sa svega 11 bodova.