Benzema spasio Real, Modrić ušao pred kraj

AP Photo/Pablo Garcia via Guliver Images

Dvama kasnim golovima Karima Benzeme madridski Real preživio je teško gostovanje kod Valladolida...

Madriđani su u prvoj utakmici nakon Svjetskog prvenstva u Kataru pobijedili 2:0 golovima Karima Benzeme u 83. minuti iz penala i onda u 89. nakon asistencije Camavinge.

Izjednačena utakmica, u sporom ritmu, trajala je sve do same završnice. Real je imao nešto veći broj prilika, ali i domaćin je znao zaprijetiti. Utakmica je odlučena u zadnjih desetak minuta i to nakon što je dosuđen jedanaesterac za Real, a prethodno je lopta pogodila u ruku Javiera Sancheza, u domaćem šesnaestercu.

Benzema je realizirao jedanaesterac za 1:0, a uz to je domaći igrač Sergio Leon zaradio isključenje zbog prigovora. Do kraja je Benzema postigao još jedan pogodak, a od 88. minute je zaigrao i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

Modrić je u igru ušao u 88. minuti / Foto: Irina R. Hipolito via Guliver Images

Ova pobjeda je opet vratila Real na prvo mjesto ljestvice. Madriđani imaju bod više od Barcelone, no katalonska momčad tek treba odigrati svoju utakmicu ovog kola i to gradski derbi protiv Espanyola.