Bašićev Lazio do pobjede protiv senzacije prvenstva

Nogomet 2. tra 202317:16 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver

Nogometaši rimskog Lazija pobijedili su u gostima Monzu 2-0, u susretu 28. kola talijanske Serie A, čime su učvrstili drugo mjesto na ljestvici.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu dali su Rimljani. U 13. minuti je strijelac bio Pedro, dok je u 56. za konačnih 2-0 pogodio Milinković-Savić. Lazio je time pobjegao trećem Interu na trenutačnih pet bodova prednosti.

Hrvatski nogometaš Toma Bašić za Lazio je odigrao posljednjih dvadeset minuta utakmice.

Spezia i Salernitana se bore kako bi i iduće sezone igrali u Serie A. Trenutačno su točno iznad opasne zone ispadanja, a međusobnih 1-1 ove nedjelje dobro je došlo i jednima i drugima. Salernitana je time po četvrti put u nizu, u prvenstvu, odigrala remi, a za taj je sastav cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić.

Salernitana je povela autogolom Caldare u 43. minuti, dok je na 1-1 izjednačio Šomurodov u 70. minuti.

U ponedjeljak će se odigrati posljednje dvije utakmice ovog kola, a sastaju se Empoli – Lecce i Sassuolo – Torino.