Arsenal gubio 0:1 pa utrpao tri komada

Nogomet 26. pro 202223:05 > 23:05 0 komentara
xStevenxPastonx 70379188 via Guliver

Nogometaši Arsenala bili su bolji od West Ham Uniteda 3:1 u današnjem posljednjem susretu 17. kola Premier lige.

Mali londonski derbi na stadionu Emirates  na Boxing Day završio je pobjedom Arsenala 3:1.

Na kraju očekivani ishod, iako utakmica nije dobro počela za domaće.

Počelo je poništenjem gola Sake u petoj minuti zbog zaleđa. Arsenal je nastavio s napadima, ali i neučinkovitom igrom. U tom razdoblju bio je primjetan izostanak ozlijeđenog brazilskog golgetera Gabriela Jesusa koji je zadobio ozljedu koljena na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Jedini gol za West Ham zabio je Alžirac Benrahma u 27. minuti iz jedanaesterca.

Arsenal je u prvom poluvremenu mogao postići gol iz jedanaesterca, no nakon provjere VAR-a utvrđeno je da je lopta pogodila Aarona Cresswella u lice, a ne u ruke.

Preokret je stigao u uvodnim minutama drugog poluvremena.

Kapetan Odegaard pucao je prema golu West Hama, loše zahvatio loptu, ali to se pretvorilo u idealnu asistenciju – Bukayo Saka se iznenada našao sam ispred golmana Fabianskog i bez muke poslao loptu u mrežu za 1:1 u 53. minuti.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:1. Gol je postigao Brazilac Gabriel Martinelli, a asistirao je Švicarac Granit Xhaka.

Konačan rezultat postavio je Nketiah u 69. minuti za konačnih 3:1.

Arsenal je nastavio sjajan niz, ovo im je bila deseta uzastopna pobjeda na domaćem terenu, uključujući i tri utakmice s Emiratesa na kraju prošle sezone.

Topnici su nakon 15. pobjede u 17 utakmica prvi na ljestvici sa 40 bodova, slijede Newcastle 33, Manchester City 32, Tottenham 30, Manchester United 26, Liverpool 25 bodova.