Zubac i Clippersi na korak od ispadanja

Košarka 23. tra 20238:19 0 komentara
AP Photo/Mark J. Terrill via Guliver

Košarkaši Phoenix Sunsa pobjedom 112-100 na gostovanju u Los Angelesu poveli su sa 3-1 u seriji protiv Clippersa u prvom krugu doigravanja za prvaka NBA lige.

Utakmica je rezultatski bila neizvjesna do zadnjih pet u pol minuta u koje su gosti ušli s četiri koša prednosti (100-96). No, onda su Sunsi napravili seriju 9-0, otišli na +13 (109-96) i mirno priveli susret kraju.

Kevin Durant je bio najbolji igrač u pobjedničkoj momčadi sa 31 košem, 11 skokova i šest asistencija, a nije mnogo zaostajao ni Devin Booker sa 30 poena, devet skokova i sedam asistencija. Chris Paul je spojio 19 koševa i devet asistencija, a Deandre Ayton je imao 15 poena, 13 skokova i dvije blokade.

Kod oslabljenih Clippersa, koji su ponovno bili bez Kawhija Leonarda, najbolji je bio Russell Westbrook sa 37 koševa i šest skokova, ali nije imao dovoljno suigrača koji bi ga mogli pratiti.

Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac je u igri proveo 24:25 minuta te došao do četiri koša i devet skokova, a imao je i po jednu asistenciju, ukradenu loptu i izgubljenu loptu.

Serija se sada ponovno seli u Phoenix, gdje će biti odigrana peta utakmica u noći s utorka na srijedu, a Sunsi mogu osigurati plasman u konferencijsko polufinale, u kojem će ih najvjerojatnije čekati Denver Nuggetsi.