Euroleague 3. velj 202321:28 > 21:29 0 komentara

Mario Hezonja briljirao je u euroligaškom sudaru Monaca i Real Madrida.

Bek hrvatske reprezentacije postigao je 30 koševa te dodao po 6 skokova i asistencija u pobjedi 95-91 nad Monacom.

Hezonja je odigrao možda i najbolju utakmicu karijere, a posebno je bio impresivan u drugoj četvrtini kada je u razdoblju od pet minuta vezao čak 15 koševa.

Odlično je odigrao i prijelomne trenutke utakmice. Istaknuo se teškom tricom preko ruke kojom je odveo Real na pet koševa prednosti dvije minute prije kraja, a zaključio je utakmicu pogotcima sa linije slobodnih bacanja.

Real je ovom pobjedom privremeno izbio sam na vrh ljestvice s učinkom 16-7, ispred Barcelone (15-8) i Olympiakosa (15-7).

Fenerbahče je u Istanbulu svladao berlinsku Albu s uvjerljivih 101-86, a hrvatski reprezentativac Jaleen Smith je za goste postigao devet koševa uz četiri asistencije.

Partizan je slavio sa 88-74 na gostovanju kod Žalgirisa u Kaunasu.