Euroleague 18. sij 202422:35 0 komentara
Chris Kostis by Guliver

Bayern je bez većih problema svladao Albu s 82:65 u njemačkom derbiju 22. kola Eurolige, a najbolji pojedinac utakmice bio je naš Danko Branković s 14 poena i devet skokova.

Uvjerljivu pobjedu upisali su košarkaši Anadolu Efesa na domaćem parketu u 22. kolu Eurolige, pobijedili su Barcelonu 98-74.

Barcelona je time sedmi put poražena u Euroligi, a četvorica domaćih košarkaša postigli su 15 ili više poena. Prvo ime Anadolu Efesa bio je Rodrigue Beaubois s 21 poenom, pet asistencija i tri skoka. Za tri poena je Francuz gađao 4-5 uz 4-4 za dva poena. Tibor Pleiss je ogled završio sa 17 koševa i sedam skokova, Dan Oturu je ubacio 16, a Shane Larkin 15 uz osam asistencija.

Kod Barcelone je najbolji bio Willy Hernangomez koji je postigao 18 koševa.

U njemačkom derbiju Bayern je bio uvjerljiv te je u Berlinu svladao Albu 82-65. Za Bayern je odličnu utakmicu odigrao hrvatski centar Danko Branković koji je za 17 minuta postigao 14 poena, a tome je dodao devet skokova, dvije asistencije te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Iz igre je Branković gađao 7-9.

U neizvjesnoj završnici u Beogradu Baskonia je slavila protiv Crvene zvezde 91-90. Domaćinu nije pomogla odlična predstava Yago Dos Santosa koji je ubacio 26 poena, a imao je i pet asistencija. Goste su do pobjede vodili Markus Howard s 32 poena i 7-10 za tri poena te Vanja Marinković koji je uz 5-9 za tricu ukupno dao 18 koševa.

Olympiakos je kao domaćin lako nadjačao Maccabi s 89-72 uz po 20 poena Isiaha Canaana i Nikole Milutinova, dok je Virtus u Bologni odlično odradio posljednju četvrtinu, kreirao preokret i pobijedio Asvel 73-63. Talijanska momčad je zadnjih deset minuta dobila s 28-9.

Prvi strijelac Virtusa bio je Daniel Hackett s 19 poena, dok je hrvatski košarkaš Ante Žižić ostao bez poena u odigranih 17 minuta za Virtus. Imao je tri skoka i jednu ukradenu loptu.

Uz utakmicu manje na ljestvici vodi madridski Real s omjerom 19-2. Slijede Virtus Bologna i Barcelona s 15-7, dok Panathinaikos i Fenerbahce imaju 13 pobjeda i osam poraza.