Euroleague 13. lis 202222:42 0 komentara
Cordon Press Baloncesto via Guliver Images

U velikom derbi ogledu 2. kola košarkaške Eurolige Barcelona je na domaćem parketu svladala velikog rivala, madridski Real, 75:73.

Od samog početka Barcelona je bila bolja, u prvoj četvrtini je stvorila devet poena prednosti, a još se više odlijepila od suparnika u nastavku te je pet minuta prije kraja bilo +17 za katalonsku momčad. No, gosti iz Madrida su do kraja, malo po malo, spuštali zaostatak, a u zadnjim trenucima dvoboja Llull je promašio tricu za pobjedu Reala.

Turčin Sertac Sanli je s 14 poena bio prvi strijelac Barcelone, dok je Tomaš Satoransky dodao 12 uz sedam skokova i pet asistencija.

Kod Reala je Argentinac Gabriel Deck ubacio 21 poen, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja devet poena za 16 minuta. Imao je jednu blokadu te šut 2-4 za dva, 1-1 za tri poena te 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Nakon produžetka Monaco je pred svojim navijačima pobijedio aktualnog prvaka Europe Anadolu Efes 95:92 (82:82). Sjajnu je utakmicu za Monaco odigrao Alpha Diallo koji je uz 15 poena imao devet skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte. Moerman i Motiejunas su dodali po 14.

Gostima je malo vrijedila odlična statistika Willa Clyburna koji je ubacio 27 poena, a tome je dodao po šest skokova i dodavanja. Za goste je jako dobrih 16 minuta odigrao hrvatski centar Ante Žižić koji je postigao devev poena uz pet skokova, tri asistencije i jednu blokadu. Gađao je 4-4 iz igre te 1-2 s linije slobodnih bacanja.

Prvu pobjedu u novoj sezoni upisao je Panathinaikos koji je svladao Crvenu zvezdu u Beogradu 77:75. Goste su do pobjede vodili Marius Grigonis sa 17 poena te Arturas Gudaitis s 12 poena i četiri skoka.