Euroleague 22. pro 202322:01 0 komentara

Košarkaši Barcelone u Kaunas su doputovali iz Berlina, gdje su dvije večeri prije izgubili od Albe.

Bio im je to peti poraz u posljednjih sedam utakmica, a treći u posljednja četiri kola Eurolige.

Možda je pretjerano reći da im je pobjeda u Litvi bila imperativ, ali je realno reći da bi ih poraz duboko potresao i produbio krizu.

Imali su sreće, jer u napetoj završnici koja je uslijedila u “zelenoj šumi” domaći nisu uspjeli organizirati smisleni napad te nisu postigli koš u zadnje četiri minute. Barcelona je u konačnici slavila s 85:80.

Bila je to zjednačena utakmica u kojoj nitko nije imao više od sedam koševa prednosti prelomila je posljednja dionica u kojoj se domaći nisu snalazili protiv pokretljive obrane Katalonaca spremnih na sve i obrane svakoga ‘1 na 1’.

To im je, uz sigurne ruke Nikole Laprovittole i Tomasa Satoranskog s linije jedanaesterca u posljednjoj minuti utakmice, bilo dovoljno za važnu pobjedu u večeri u kojoj nisu pokazali dobru ofenzivnu igru.

Laprovittola je ubacio 18 koševa uz šut iz igre 6/14, Jan Vesely 15 uz jedan promašeni šut iz igre i sedam prekršaja nad njim, Nikola Kalinić bio je treći strijelac momčadi s 12 poena (0/4 za dva, 4/9 za tri ), ali i osam skokova i šest asistencija, što ga je učinilo posebno važnim u ovoj ‘ratničkoj’ utakmici s puno kontakta, promašaja, građenja i borbe pod obručima.

U preostale dvije utakmice koje su započele u ranijim terminima, Baskonia je slavila na gostovanju kod Efesa s 87:80, dok je Olympiacos bio bolji od Asvela s 85:73.