Fenomenalni MVP Embiid i njegova Phila do brejka u Bostonu

Eric Hartline-USA TODAY via Guliver

Philadelphia 76ers su u petoj utakmici polufinala Istočne konferencije sa 115-103 nadigrali Boston Celticse.

Joel Embiid je postigao 33 pogotka, uhvatio sedam skokova i blokirao četiri šuta kako bi odveo Philadelphia 76erse do vodstva 3-2 u seriji. Tyrese Maxey dodao je 30 poena i sedam skokova za Philadelphiju. Sixersi mogu završiti seriju u četvrtak kada će se igrati šesta utakmica u Philadelphiji.

Harden je ubacio 17 poena i tome dodao deset asistencija i osam skokova za Philadelphiju, dok je Tobias Harris pridonio pobjedi sa 16 poena i 11 skokova.

Jayson Tatum predvodio je Boston sa 36 poena i deset skokova. Jaylen Brown (24) i Marcus Smart (14) bili su jedini Celticsi koji su postigli dvoznamenkasti učinak na utakmici.

Sixersi nisu zaostajali ni u jednom trenutku nakon prve četvrtine, a vodstvo im nije palo ispod devet u drugom poluvremenu.

Boston je početkom zadnje četvrtine bio unutar 11 poena, ali je Philadelphia povećala prednost na 98-81 tricom Embiida uz 8:33 do kraja utakmice. Sixersi su poveli 113-92, što je njihova najveća prednost u seriji, nakon Maxeyeve trice nešto manje od četiri minute prije kraja.

Al Horford iz Bostona promašio je svaki od svojih sedam pokušaja za tricu i nije postigao pogodak u utakmici.