Ništa od čuda pred 6000 navijača, Zvezda slavi u Zadru

Košarka 12. velj 202320:26 > 20:27
Zadar/Zvonko Kucelin

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić izgubio od Crvene zvezde 95:76...

Bio je to Zadrov deseti poraz uz devet pobjeda, dok je beogradski sastav ostvario 17. pobjedu ove sezone, pri čemu 13. u nizu uz samo jedan poraz.

Upravo je Zadar bio taj koji je ove sezone jedini porazio Crvenu zvezdu. U studenom prošle godine Zadrani su u Beogradu slavili 98-96. Ovoga puta Zvezda je uvjerljivo uzvratila.

Nakon početnog egala, gosti su do konca prve četvrtine poveli sa četiri razlike (22-18), a na poluvremenu su imali +16 (47-31). Na koncu su slavili sa 95-76 u utakmici kojoj je uživo nazočilo oko 6000 gledatelja.

Goste je do pobjede predvodio Nemanja Nedović s 29 koševa što je njegov najbolji učinak u ABA ligi. Pratio ga je Luka Mitrović s 13 koševa, dok je Ognjen Dobrić dodao 12 koševa.

Kod Zadra najefikasniji je bio Luka Božić s 25 koševa, osam skokova i tri asistencije, a Dario Drežnjak je dodao 21 koš i četiri skoka.

Crvena zvezda vodi na ljestvici sa 35 bodova, Partizan ima 34, Budućnost 32, a Cedevita Olimpija 31 bod.

Zadar je šesti sa 28 bodova, Split na osmom mjestu ima 27 bodova, dok je Cibona deseta sa 26 bodova. Na začelju su Borac i MZT sa po 22 boda.