Ne ide bez Giannisa: Prvi favoriti NBA lige pali u zaostatak

Košarka 23. tra 20238:29 0 komentara
Sam Navarro-USA TODAY via Guliver

Miami Heat je u subotu kod kuće sa 121-99 pobijedio Milwaukee Buckse i poveo 2-1 u seriji na četiri pobjede u prvom kolu doigravanja Istočne konferencije.

Do pobjede ih je predvodio Jimmy Butler koji je zabio je 30 koševa, a pričuva Duncan Robinson ubacio je pet trica i zabio 20 poena na svoj 29. rođendan za Miami, koji je vodio s čak 29 razlike i nijednom nije gubio nakon što je preuzeo kontrolu krajem prve četvrtine. Kyle Lowry je dodao 15 ubačaja za Heat, a Max Strus 12.

Khris Middleton predvodio je Milwaukee koji je bio bez Giannis Antetokounmpa sa 23 poena. Jrue Holiday ubacio je 19 koševa, Grayson Allen dodao je 14, a Pat Connaughton 11 uz sedam skokova s ​​klupe.

Dvostruki MVP Antetokounmpo je propustio svoju drugu uzastopnu utakmicu zbog kontuzije donjeg dijela leđa koja se dogodila u porazu Bucksa od 117-130 u nedjelju u prvoj utakmici serije.

Milwaukee je rano poveo sa sedam poena prije nego što je Miami zatvorio prvu četvrtinu serijom 14-0 i poveo s 29-21. Butler je postigao 17 koševa u tom razdoblju. Miami je povećao svoje vodstvo na 18 koševa nešto manje od 6 i pol minuta do kraja prvog poluvremena i držao prednost od 66-53 do odmora. Heat je održavao dvoznamenkasto vodstvo tijekom cijele treće četvrtine.

Četvrta utakmica je u ponedjeljak u Miamiju.