Clippersima peti poraz u nizu, Jazz ne može bez Bojana

Košarka 26. ožu 20229:06 > 9:06 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu/Guliver Image

Košarkaši Philadelphije uvjerljivo su na gostovanju pobijedili LA Clipperse rezultatom 122:97. Za klub iz Los Angelesa to je bio peti poraz u nizu, no momčad je i dalje osma na ljestvici Zapadne konferencije.

Sixersi su utakmicu na svoju stranu potpuno usmjerili već u prvoj četvrtini nakon koje su stvorili prednost od 16 poena (35:19). Nakon toga, gosti su održavali prednost i rutinski pobijedili predvođeni dvojcem Embiid – Harden. Tako je Joel Embiid ubacio 27 poena uz 10 skokova, dok je James Harden postigao 29 koševa uz čak 15 skokova i sedam asistencija.

Hrvatski centar Ivica Zubac za Clipperse je odigrao 24 minuta te je ostvario solidne brojke od sedam poena, sedam skokova, šest asistencija i jednu blokadu. Iz igre je gađao 3-7 te 1-2 s linije slobodnih bacanja. Prvi strijelac domaćeg sastava bio je Amir Coffey s 21 poenom, ali su podbacili Reggie Jackson s 11 poena (šut 4-13) i Marcus Morris s tek dva poena (šut 1-9).

Philadelphia ima omjer 46-27 i ima samo pobjedu manje od Miami Heata (47-27), vodećeg sastava Istočne konferencije. Miami se i dalje ne može izvući iz mini-krize. Upisao je treći poraz u nizu, New York je slavio na Floridi 111:103. Miami je vodio cijelu utakmicu, ali sve se okrenulo u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili s čak 38:15.

Najbolji strijelac kod New Yorka bio je Immanuel Quickley s 23 poena, a gosti su slavili iako su Fournier i Barrett kombinirano za tri poena gađali 4-20.

Jimmy Butler je za Miami ubacio 30 poena uz po sedam skokova i asistencija.

Treći poraz u nizu su, pak, upisali košarkaši Utah Jazza koji su opet igrali bez ozlijeđenog hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića. Charlotte je pobijedio Utah 107:101 uz dobru predstavu svoje trojice igrača. Miles Bridges je ubacio 26 poena uz 11 skokova, LaMelo Ball 21 uz pet asistencija, dok je Terry Rozier postigao 25 koševa.

Na drugoj strani Donovan Mitchell je, kao i vrlo često, predvodio Utah s 26 poena i sedam asistencija, ali je i izgubio šest lopti. Rudy Gobert je dominirao pod koševima s 11 poena i 19 skokova.

Cijela petorka Atlante ubacila je dvoznamenkasti broj poena, a Hawksi su na domaćem parketu pobijedili Golden State bez Stephena Curryja 121:110. Prvo ime susreta bio je Trae Young s 33 poena i 15 asistencija. Iz igre je Young gađao 12-20.

Luka Dončić je bio blizu ‘triple-double’ učinka (24 poena, 10 skokova i osam asistencija), ali Dallas je ostao daleko od pobjede kod Minnesote. Domaćin je slavio 116:95, a čak je sedam igrača Wolvesa ubacilo dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je standardno bio Karl-Anthony Towns s 20 poena i devet skokova.