Clippersi opet pokleknuli, Zubac do double-double učinka

Košarka 4. pro 20228:55 1 komentar
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Sacramento Kingsi uvjerljivo su savladali Clipperse usred Los Angelesa 123:96.

Nastavljaju se oscilacije u igri i rezultatima Los Angeles Clippersa, jednog od favorita za titulu pred početak sezone. Poslije dvije pobede protiv Indiane i Portlanda doživljen je gotovo debakl od kalifornijskog rivala za krajnjih -27.

Da će ovo biti izuzetno teška utakmica za Clipperse vidjelo se već poslije prve četvrtine koju su gosti iz Sacramenta dobili 38:24. Agonija se nastavila i u drugoj četvrtini, poslije koje su Kingsi otišli na poluvrijeme sa +22.

Malo su se stabilizirali Clippersi u drugom poluvremenu, ali je to bilo nephodno da se izvuče nešto više. Više od prilično uvjerljivog poraza.

Kod pobjednika istaknuli su se Domantas Sabonis sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, kao i Murray sa 23 poena i sedam skokova. Na drugoj strani možda i najbolji dojam ostavio je hrvatski košarkaš Ivica Zubac sa double-double učinkom od 13 poena i 15 skokova, uz samo jedan promašaj iz igre iz šest pokušaja. Najefikasniji kod Clippersa bio je Boston sa 18 poena.

Portland Trail Blazers su na gostovanju pobijedili Utah Jazz sa 116-111, a do pobjede ih je predvodio Anfernee Simons s rekordom karijere od 45 poena. Jusuf Nurkić upisao je 15 pogodaka uz 14 skokova.

Kod Utaha najbolji je bio Jordan Clarkson, koji je imao je priliku izjednačiti, ali mu je lopta izbijena iz ruku 4,6 sekundi do kraja, sa 24 ubačaja.

Dallas Mavericks su u New Yorku sa 121-100 nadigrali Knickse, a Luka Dončić je zabio 30 koševa za pobjedu. Spencer Dinwiddie je sa 17 poena, devet skokova i devet asistencija ostao na korak od triple-doublea, a Mavericksima je ovo tek druga pobjeda u sedam utakmica.

Julius Randle je predvodio Knickse sa 24 koša.

Oklahoma City Thunder su u Minneapolisu sa 135-128 svladali Minnesota Timberwolvese kojima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica. Najzaslužniji za drugu pobjedu zaredom Thundera bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 33 koša.

Toronto Raptors su na krilima O-G.Anthonyja, koji je ubacio 32 koša, sa 121-118 pobijedili Orlando Magic u prvom susretu ove dvije momčadi ove sezone. Pascal Siakam dodao je 26 poena, osam skokova i 10 asistencija za Raptorse, koji su Magicu nanijeli osmi poraz zaredom.

Golden State Warriors su sa 120-101 bili bolji od Houston Rocketsa, a Andrew Wiggins je ubacio rekordnih osam trica u karijeri. On je utakmicu završio sa 36 koševa, Stephen Curry je dodao 20, a Jordan Poole 21.

Milwaukee Bucks su, iako bez Giannisa Antetokounmpa, Khrisa Middletona i Jruea Holidaya, u gostima sa 105-96 bili bolji od Charlotte Hornetsa.