VIDEO / Mijatović i njegov Efes krenuli pobjedom u EL, Zvezda slavila nakon -13

Euroleague 4. lis 202423:14 0 komentara

Jedini hrvatski trener u Euroligi Tomislav Mijatović pobjedom je otvorio novu sezonu sa svojim Anadolu Efesom.

Efes je slavio u Bologni kod Virtusa 76:67 (15:21, 21:15, 15:16, 25:15) zahvaljujući odlično odigranoj posljednjoj četvrtini. Oturu je bio najefikasniji kod gostiju s 14 koševa i devet skokova, dok je Bryant dodao 12.

Kod Virtusa je prvi strijelac bio Cordinier sa 16 poena, dok je Ante Žižić postigao sedam koševa i pet skokova za 21 minutu na parketu.

U Parizu je istoimeni domaćin, ujedno debitant u Euroligi, dočekao Crvenu zvezdu. Iako su Parižani imali i 13 razlike u trećoj četvrtini (53:40), Zvezda je preokrenula na 80:77 (17:18, 25:18, 15:23, 19:22).

Presudilo je nekoliko bitnih trica gostiju u posljednjoj četvrtini, pogotovo Nedovića i Kalinića. Nedović je izvana pogodio pet od šest šuteva i utakmicu je završio s 21 košem.