Zvezda ‘prokockala’ plus 16, skroman učinak Žižića

Euroleague 10. ožu 202322:45 0 komentara
Guliver images

Aktualni dvostruki osvajač Eurolige Anadolu Efes poražen je na svom terenu od Maccabija iz Tel Aviva sa 64-86, a istovremeno je u azijskom dijelu Istanbula Fenerbahče sa 81-73 svladao Barcelonu u 28. kolu Eurolige.

Efes je već na poluvremenu bio u zaostatku od 21 koša (33-54), od čega se turska momčad nije uspjela oporaviti do kraja dvoboja. Ante Žižić je za 10 i pol minuta ubacio tri koša i imao tri skoka, a strijelce domaćina predvodili su Will Clayburn sa 12 te Elijah Bryant sa 11 poena. Wade Baldwin IV. je sa 23 koša predvodio Maccabi do pobjede.

Barcelona je nakon prve četvrtine imala 12 koševa prednosti (30-18) protiv Fenerbahčea, ali je domaća momčad u nastavku utakmice bila nadmoćna i zasluženo pobijedila. Johnathan Motley je za pobjednike ubacio 16 koševa, a Marko Gudurić 15. Kod Barcelone je najbolji bio Nikola Mirotić sa 19 poena.

Olympiakos je na vrhu ljestvice s učinkom 20-8, ispred Real Madrida (19-8) i Barcelone (18-10). Fenerbahče (17-10) se probio na četvrto mjesto.

Crvena Zvezda je u drugoj četvrtini imala 16 poena prednosti, no do pobjede nije uspjela doći. Panathinaikos je u konačnici slavio rezultatom 75-66. Najefikasniji u redovima grčke momčadi bio je Papagiannis sa 17 poena, dok je Zvezdu predvodio Nedović s 12 poena.