Euroleague 10. stu 202323:02 0 komentara

Poslije velike borbe i neizvjesne završnice Barcelona je slavila protiv Crvene zvezde u Blaugrani - 86:81 (21:18, 26:25, 18:19, 21:19).

Imala je Crvena Zvezda veliku šansu iznenaditi u Blaugrani protiv Barcelone, koja se praktično nudila u završnici, ali nije ekipa Ioannisa Sfairopoulosa imala igrača koji bi u tim trenucima preuzeo ulogu lidera.

Na kraju, španjolski sastav je ipak zasluženo slavio, u završnici u kojoj je Crvena zvezda u posljednjoj minuti napravila čak dvije tehničke greške, na to se nadovezala i dupla do tada vrlo dobrog Miloša Teodosića…

Kod Barce su najefikasniji bili Parker i Hernangomez s 20, odnosno 18 poena, dok je beogradski sastav predvodio s 22 poena Luka Mitrović.

Panathinaikos je upisao važnu pobjedu kod berlinske Albe 99:85. Presudilo je odlično prvo poluvrijeme Grka koji su zabili 60 poena u prvom dijelu.

Do pobjede ih je vodio Mitoglou s double-double učinkom, 24 poena i 10 skokova.

U francuskom derbiju Monaco je u zadnjoj četvrtini slomio ASVEL iz Lyona 80:70. Diallo je kod pobjedničke ekipe imao 21 poen i devet skokova, Okobo je zabio 16 poena. Kod poražene ekipe najbolji je bio Luwawu Cabarrot s 18 poena, tri skoka i četiri asistencije.