Efes osramotio Milano, Zvezda slavila u Berlinu

Euroleague 22. stu 202223:40 0 komentara
Seskimphoto via Guliver Images

Košarkaši Anadolu Efesa uvjerljivom su igrom posve nadigrali Olimpiju u Milanu gdje su slavili 80-51 u dvoboju devetog kola Eurolige.

Do izražaja je dominacija turske momčadi pogotovo došla u drugom poluvremenu te je domaći sastav u tih 20 minuta postigao samo 17 poena. Will Clyburn je opet bio najbolji igrač Anadolu Efesa te je postigao 24 poena uz devet skokova. Hrvatski centar Ante Žižić je igrao samo četiri minute za goste. Ostao je bez ubačaja (0-1 iz igre) uz dva skoka.

Madridski Real je slavio kod Valencije 80-73 uz sjajnu partiju Džanana Muse koji je postigao 28 koševa uz šest skokova. Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je odigrao osam minuta te je ubacio dva slobodna bacanja. Promašio je dvije trice uz po jedan skok, asistenciju i izgubljenu loptu.

U derbiju kola Fenerbahce je pobijedio u gostima Monaco 96-93, a do pobjede su ga vodili Nigel Hayes-Davis s 21 poenom i pet skokova te Nick Calathes koji je ubacio 15 poena uz sedam dodavanja.

Crvena zvezda je nakon produžetaka pobijedila Albu u Berlinu 88:84, dok je Partizan izgubio od Barcelone 79:68.

Na ljestvici vodi Fenerbahce s omjerom 8-1, a slijede Olympiakos, Barcelona, Monaco i Real s omjerom 6-3.