Hezonjinom Realu upisan poen iz nepostojećeg bacanja

Euroleague 28. lis 202211:38 > 11:39 0 komentara
David Ramirez via Guliver Images

Real Madridu je protiv Virtusa u petom kolu Eurolige dodijeljen poen s linije slobodnih bacanja koje nije ni izvedeno. Promaklo je to sucima i zapisničkom stolu, ali ni to nije pomoglo Madridu da izbjegne poraz.

Sedam minuta prije kraja rezultat se mijenjao od 66:80 do 67:80. Statistika Eurolige pokazala je da je Džanan Musa u tom trenutku navodno bio na liniji slobodnih bacanja, iako nije dosuđen nikakav faul, ni običan ni nesportski.

Na snimci se vidi da je reprezentativac Bosne i Hercegovine u tom napadu izgubio loptu dok je pokušavao dodati Vincentu Poiretu.

U službenoj statistici stoji da je Musa izveo pet bacanja, a pogodio četiri, iako je Džanan samo u dva navrata došao do linije slobodnih bacanja kada je šutirao po dva bacanja i postigao tri od četiri.

Srećom, ova velika greška nije utjecala na konačni rezultat jer je Virtus slavio 95:92. Pitanje je što bi bilo da je utakmica otišla u produžetke ili da je Real pobijedio zbog poena koji nije postojao.

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja postigao je 18 koševa za samo 15:49 minuta provedenih u igri. Hezonja je za dva šutirao 2-3, a za tricu 4-6, a imao je i četiri skoka te jednu asistenciju.