Dramatično u Ateni i Malagi, Real lako s Efesom

Euroleague 25. sij 201822:45 > 22:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panathinaikosa slavili su na domaćem terenu protiv Žalgirisa 94:93 poslije velike borbe i produžetaka u 20. kolu Eurolige. Odigrane su još dvije utakmice...

Sastav Xavija Pascuala je vodio tijekom većeg dijela utakmice. Prednost grčkog kluba je u prvom poluvremenu išla i do +20, a PAO je na poluvrijeme otišao s deset koševa prednosti.

Ipak, litavski klub u je nastavku zaigrao bolje, ozbiljnije zaprijetio u završnici treće dionice i na kraju uspio izboriti produžetak.

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su i u dodatku bili koncentrirani, a utakmicu je riješio Nick Calathes, koji je četiri sekunde prije sirene uspio poentirati za konačnih 94:93.

Najbolji u redovima pobjednika bio je spomenuti Calathes (14 koševa, devet asistencija i osam skokova). U redovima Žalgirisa najviše je zabio Kavaliauskas (21 koš). Panathinaikos je tako ostvario 13. pobjedu u elitnom natjecanju i drži peto mjesto na tablici.

Košarkaši Real Madrida slavili su protiv Efesa na domaćem terenu 87:68. Sastav Pabla Lasa je do značajne prednosti stigao već tijekom prve dionice i održavao je čitavu utakmicu.

Istanbulski klub ni u jednom trenutku nije ozbiljnije pripretio Madriđanima, a najzaslužniji za pobjedu kraljevskog kluba bio je Luka Dončić sa 17 koševa, šest skokova i pet asistencija. U momčadi Ergina Atamana briljirao je još jedan Slovenac, Zoran Dragić s 18 koševa uz pet skokova i tri dodavanja.

Real je tako stigao do 13. uspjeha u EL i drži četvrto mjesto, Efes je na začelju s omjerom 5-15.

Unicaja je poražena kod kuće od Baskonije rezultatom 85:83. Domaći su bolje otvorilo utakmicu i ubrzo su došli do 12 koševa prednosti. Ipak Baskonia se lako vratila pa je do kraja prvog poluvremena rezultat već bio u egalu. U prvom dijelu igre briljirao je Jason Granger koji je u tom razdoblju pogodio četiri trice iz četiri pokušaja.

U drugom poluvremenu klub iz Vitorije nastavio je odlično šutirati trice, Unicaja je uglavnom bila u zaostatku. No, dobrom unutrašnjom igrom sastav iz Malage je držao priključak sve do kraja.

U posljednju minutu je Baskonija ušla s četiri koša viška, najprije je Waczynski spustio na minus dva. Imali su Baski i dalje sve u svojim rukama, ali je Alberto Diaz uz Waczynskija odigrao odličnu odbranu iz koje je španjolski bek pogodio za izjednačenje na samo pet sekundi do kraja.

Ipak, posljednju obranu Unicaja je odigrala vrlo loše, Šengelija je dodao Janisu Timmi koji je bio sam na ziceru i donio pobjedu gostima.
Posljednji šut s tri četvrtine terena promašio je Dragan Milosavljević.

Baskonia je fantastično pucala za tricu, pogodili su 17 od 34 pokušaja.
Najefikasniji kod pobjednika bio je Timma (17), Granger je dodao 14 uz osam asistencija, dok je kod Unicaje Nemanja Nedović postigao 19 koševa.

Baski su ostvarili devetu pobjedu zbog koje će biti sami na devetom mjestu, odmah iza Maccabija.